Хаос во Ротердам – 150 навивачи на Феенорд го нападнаа автобусот на фудбалерите на Ајакс (ВИДЕО)

Феенорд и Ајакс во моментов го играат дербито на холандскиот фудбал. Гостите имаат предност од 0-1, но вистинска драма се случи пред почетокот на натпреаврот.

Кога автобусот со фудбалерите и стручниот штаб на Ајакс стигна пред стадионот тој беше нападнат од најверните навивачи на големиот ривал. Чадни бомби, петарди, факели, а група од 150 луѓе со стаклени шишиња го гаѓаа автобусот и полицијата.

 

 

 

 

Се вчитува...