Хари Кејн од пенал брзо ја враќа Англија во полуфиналето против Холандија (ВИДЕО)

Англија брзо стигнува до израмнување на 1-1 против Холандија во второто полуфинале на Европското првенство во Германија.

Откако Холанѓаните со супер погодокот на  Чави Симонс кој со одличен удар во 7. минута го матираше Пикфорд, Англија се врати брзо преку Хари Кејн од пенал во 18. минута.

Netherlands 1 – [1] England – Harry Kane penalty 18'
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...