Херојот Аврамовиќ доби незаборевен пречек во родниот Чачак (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Србија, Алеска Аврамовиќ ги придоби симпатиите на љубителите на кошарката со пожртвуваноста за националниот дрес на Светското првенство која оваа година се одигра во Филипини, Јапонија и Индонезија, а нашиот северен сосед го освои сребрениот медал.

По пречекот кој ги дочека репрезентативците во Белград, Аврамовиќ се упати во родниот Чачак каде илјадници сограѓани излегоа на улиците да го поздрават освојувачот на сребрениот медал.

Се вчитува...