Холандија и Чешка без голови на полувреме во Будимпешта

Холандија и Чешка одиграа прво полувреме без голови 0-0 во осминафиналниот натпревар кој се игра на „Ференц Пушкаш“ арената во Будимпешта. Израмнето прво полувреме во кое и двете репрезентации имаа по една убава шанса која не ја реализираа.

Победникот од овој меч во четвртфиналето ќе игра против Данска која вчера беше убедлива против Велс со 4-0.

 


Се вчитува...