Холанѓаните расположени пред ЕВРО: „Тројка“ за Грузија на „генералката“ (ВИДЕО)

Холандија со 3-0 славеше на пријателскиот натпревар против Грузија, последниот пред стартот на Европското првенство за „портокаловите“.

Холанѓаните до предност на дуелот дојдоа со погодокот на Депај уште во 10. минута.

 

Потоа во второто полувреме погодија и Вегхорст во 55. минута и Гравенберх во 76. минута за конечни 3-0.

Првиот натпревар на ЕВРО 2020, Холанѓаните го играат на 13. јуни против Украина, во групата во која се уште и Македонија и Австрија.

Се вчитува...