Холеш ја начна Холандија – Чешка на чекор до четвртфинале (ВИДЕО)

Чешка води со 1-0 во осминафиналниот натпревар против Холандија на Европското првенство. Водство за Чесите носи Холеш во 68. минута. Претходно Де Лихт направи голема глупост добивајќи директен црвен картон со кој ги остави на цедило своите соиграчи.

 

 

Се вчитува...