Хрватите ликуваат – Лукаку, нога ти се позлатила (ВИДЕО)

Златната генерација на Белгија претрпе елиминација во групната фаза на Светското првенство во Катар откако не успеа да слави во мечот против Хрватска. Истиот заврши без голови, а највиновен за тоа е белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку.

Фудбалерот кој досега има реализирано клупски трансфери во вредонсот од 320 милиони евра промаши четири неверојатни шанси. Во 59. минута без Ливаковиќ на гол линијата погоди статива, а притоа во самата завршница од пола метро не успеа да ја протне топката во мрежата.

 

Се вчитува...