Хрватите успеваат да го промашат и невозможното (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Хрватска има негатива од 3-0 против Шпанија во меч од 1. коло од Б групата на Европското првенство во Германија.

Иако резултатот на прва изгледа убедлив, сепак очигледно е дека Шпанија ги искористи скоро сите свои шанси, додека Хрватска ниту една од своите. А, токму во второто полувреме, односно во 55. минута „коцкестите“ успеаја да го промашат и невозможното.

 

Се вчитува...