И Лукаку се прости од поранешниот клуб – Засекогаш „интерист“ (ФОТО)

Ромелу Лукаку го напушти Интер и кариерата ќе ја продолжи во Челси. Тој со емотивно писмо се прости од клубот и навивачите велејќи дека засекогаш ќе остане „интериста“.

„Првата сезона се заврши на најтежок можен начин со пораз во финалето на Лигата на Европа во кое си дадов автогол, но ми дадовте сила да продолжам. Поради тоа и станавме шампиони. Давав максимум во текот на секој тренинг и на секој натпревар како би ве направил среќни. Засекогаш интериста“, напиша Лукаку. 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Romelu Lukaku (@romelulukaku)

Се вчитува...