И неговиот Наполи се прости од најголемиот – Засекогаш! Чао Диего!

Светот е во шок за прераната загуба на најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона. Цел свет се збогува со најдобриот, а порака стигна и од неговиот Наполи. Тие на официјалните профили на социјалните мрежи напишаа само накратко…

„Засекогаш! Чао Диего!

 

Се вчитува...