И Русинот Фернандез изнесен на носилки на Европското првенство

Рускиот репрезентативец Марио Фернандез беше изнесен на носилки од теренот, откако на натпреварот против Финска имаше тежок пад.

По првичните информации тој заработил повреда на грбот поради која ќе мора подолго време да отсуства од терените.

Претходно тешка несреќа доживеа и фудбалерот на Данска Кристијан Ериксен кој исто така на меч против Финска колабираше на теренот.

 

Се вчитува...