И седми автогол на ЕВРО 2024: Мален им подари предност на Австријците (ВИДЕО)

И седми автогол низ досегашниот тек на Европското првенство 2024.

На натпреварот меѓу Австрија и Холандија во Групата Д, Австријците дојдоа до предност од 1-0 уште во 6.минута од средбата.

Силниот почетен атак Австријците го крунисаа со автоголот на Мален, кој ја „закова“ топката во сопствената мрежа… Па, Австрија на моменталната табела е сега прва со 6 бода, пред Франција со 5 бода и Холандија со 4 бода.

Се вчитува...