И тоа го има: Тренер му удри шамар на помошникот, овој му врати… (ВИДЕО)

Интересен детал од 1/16-финалето во Копа Судамерикана на мечот меѓу Аргентинос јуниор и Депортес Толима која заврши со победа на домашните од 1-0.

Голот на одлука го постигна Карлос Квинтана длабоко во судиското продолжение. Мечот не е којзнае како за паметење, но затоа остана забележана 84. минута кога тренерот на гостите Гамеро се одлучи од чиста мира да го „зашамари“ својот помошник… Но, дали на шега или не, на помошникот воопшто не му се допадна таквата постапка па и тој возврати по тренерот…

Се вчитува...