Икарди е минато, Ванда веќе пронашла нова љубов кај друг фудбалер! (ФОТО)

Сексапилната Ванда Нара најави дека планира развод со фудбалерот на ПСЖ, Мауро Икарди, а очигледно веќе си пронашла и нова љубов, а станува збор за друг спортист.

Аргентинскиот новинар Лукас Бертеро објави дека Ванда е во љубовна врска со 30-годишен фудбалер, кој играл за шест тимови во татковината и е популарен во Европа, но не се открива неговиот идентитет.

„Ванда пронајде мир на друго место. Зборуваме за нешто што се случува неколку месеци“, открил новинарот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_nara)

 

Се вчитува...