„Човек-машина“ – Има 36 години, а истрча 92 метри за 14 секунди и постигна гол (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо има 36 години, а речиси и да нема меч на кој Португалецот не запишува некој рекорд или некое феноменално достигнување. Во дуелот против Германија, Португалците беа поразени, но сите се чудат на феноменалниот спринт што го имаше Роналдо.

Во 15 минута, Германија изведе корнер, а токму Роналдо расчисти со глава од пред својот шеснаесетник и на тој начин отвори контранапад на Португалија. Кристијано тргна во неговиот препознатлив спринт и на крајот даде гол за водство од 1-0.

Роналдо истрчал 92 метри за само 14,2 секунди, што е феноменално време за фудбалер во копачки и на полни 36 години.

 

 

 

 

Се вчитува...