Има нешто труло во судиската глава – Германија доби пенал против Данска за невидлив контакт, а против Шпанија не доби за чиста рака (ВИДЕО)

Дека судиите буквално немаат изедначен критериум од меч во меч покажаа двата последни натпревари на Германија на Европското првенство. Откако против Данска добија пенал за минимален контакт, кој на прва не се ни виде, со Шпанија се случи токму спротивното.

Кукурела очигледно играше со рака во својот шеснаесетник, но Ентони Тејлор, заедно со судиите во ВАР собата не се одлучија ниту да ја погледнат снимката.

Germany penalty shout against Spain 106′
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...