Има тринаесет години, а веќе дебитираше во професионалниот фудбал

Тринаесет годишниот Аксел Кеј вчера влезе во историјата на светскиот фудбал. Тој стана најмладиот професионалец во историјата откако го забележа деби настапот за екипата на Реал монархс во мечот против Колорадо спрингс во американската УСЛ лига.

Кеј доби шанса во 61. минута, а во моментот на деби имаше 13 години, девет месеци и девет дена.

 

Се вчитува...