Интер ги претстави новите дресови – Чиста миланска мода (ФОТО)

Италијанскиот шампион Интер ги претстави дресовите за сезоната 2021/2022. Фановите се задоволни од изгледот на новиот домашен дрес, кој иако е различен од минатите модели ја задржува традицијата на клубот.

„Сино-црната“ боја повторно доминира, но во еден досега невиден дезен.

 

Се вчитува...