Интер освои само бод на „фестивалот на евроголови“ против Сампдорија (ВИДЕО)

Актуелниот италијански шампион Интер за првпат сезонава не успеа да стигне до целиот плен откако одигра реми 2-2 на гостувањето кај Сампдорија во 3. коло од Серија А. Во еден „фестивал на евроголови“ во кој покрај неверојатниот слободен удар на Димарко, прекрасен гол постигна и фудбалерот на домашните Аугељо. Преостанатите два гола беа дело на Јошида и Лаутаро Мартинез.

 

 

 

Се вчитува...