Инзаги го доби посакуваниот играч – Кореа е нов член на Интер (ФОТО)

Хоакин Кореа е нов играч на Интер, објави италијанскиот клуб. Аргентинскиот напаѓач во Милано пристигнува од редовите на Лацио на едногодишна позјмица со обврска за купување на крајот на сезоната за 30 милиони евра.

Кореа за Лацио одигра 117 натпревари на кои постигна 30 погодоци во противничката мрежа, а 18 пати асистираше до своите соиграчи.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum