Ирецот никако да се опамети, Мекгрегор со бизарна снимка го предизвика Холовеј (ВИДЕО)

Еден од најпознатите борци во УФЦ, Конор Мекгрегор објави бизарно видео по победата на Макс Холовеј против Јара Родригез и со тоа му испрати порака дека посакува меѓусебна борба.

Мекгрегор ја гледал борбата меѓу Холовеј и Родригез на телевизор, а потоа шеташе покрај него со цел да го предизвика победникот на борба во октагонот.

Холовеј претходно кажа дека сака борба против Ирецот, а очигледно ова е позитивен одговор и од страна на Ирецот.

 

 

 

Се вчитува...