Италија со отворен пат до финале: Киеза ги „здрма“ Шпанците (ВИДЕО)

Италија го отвори патот до финалето на Европското првенство 2020 откако во полуфиналната пресметка води против Шпанија со 1-0 од 60. минута.

Стрелец на погодокот за Италијанците беше Киеза кој со мајсторски шут го совлада Унаи Симон…

 

Се вчитува...