Јуве без Роналдо ќе брка Лига на шампиони против Болоња (ФОТО)

Фудбалерите на Јувентус вечерва против Болоња го играат натпреварот на сезоната во Серија А. Дел од тимот нема да биде Кристијано Роналдо кој поради непознати причини не се најде во стартниот состав на „старата дама“.

За потсетување доколку Јуве сака да игра во ЛШ мора да победи на вечерашниот натпревар против Болоња, но и еден од двата ривала Милан или Наполи да не триумфира во мечевите против Аталанта и Верона.

 

Се вчитува...