Како во убавите денови пред пандемијата – навивачите на Италија и Турција се „пробаа“ на фудбалче (ВИДЕО)

По едногодишното одложување поради пандемијата на коронавирус, Европското првенство 2020 започнува денеска од 21 часот во Рим каде силите ќе си ги одмерат Италија и Турција.

Атмосферата во главниот град на Италија е одлична, навивачите на двата тима се забавуваат на улиците, а мал дел од нив одлучија и да се „пробаат“ на партија фудбалче.

Се вчитува...