Каков луд натпревар – Бергвајн во 95. и 97. минута донесе триумф за Тотенхем над Лестер (ВИДЕО)

Тотенхем триумфираше со 2-3 на гостувањето кај Лестер во заостанатиот натпревар од 17. коло во Премиер-лигата. Домаќините и тоа како може да жалат за пропуштената шанса бидејќи имаа водство од 2-1 се до 95. минута кога на сцена стапи Бергвајн.

Прво во петтата минута од судиското надополнување го израмни резултатот на 2-2, додека во 97. донесе големи три бода за лондонскиот тим.

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...