Каков шок за Австрија: Не помина ниту една минута, а Турција поведе (ВИДЕО)

Каков почеток на натпреварот во Лајпциг меѓу Австрија и Турција. Веднаш тргнаа Австријците во нападот, а по првиот Турција успеа да поведе во 58. секунда од мечот.

Изведе корнер Арда Гулер, и по една голема конфузија во одбраната на Австрија, топката стигна до Демирал, кој ја заби во мрежата на Пенц. Турците поведоа, а Австрија веднаш врати со шанса преку Пош, но топката профуче крај голот.

Одличен почеток на мечот, отворен, фајстерски од двете страни.

Се вчитува...