Kaков шокантен почеток во Дортмунд: Албанија води против Италија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Албанија стигнаа до шокатно водство од 1-0 против актуелниот европски шампион Италија во натпревар од 1. коло во Б групата на Европското првенство во Германија.

Вистински делириум се случи на „Сигнал Идуна“ паркот откако уште во 23. секунда Бајрами донесе водство за Албанија. Овој гол е и најбрз во историјата на Европските првенства.

Се вчитува...