Каква бламажа на Унаи Симон – Хрватска води со најсмешниот автогол на ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Хрватска води со 1-0 против селекцијата на Шпанија, а до оваа предност „коцекстите“ успеаа да дојдат по една аматерска грешка на голманот на Шпанија, Унаи Симон.

Иако Шпанците го диктираа темпото на игра и ја имаа контролата во свои нозе, сепак, едно проигрување до Унаи заврши фатално за „црвената фурија“, голманот на Шпанија не успеа да ја скроти топката, а тоа значеше тресење на мрежата, еуфорија на трибините и водство од 1-0 за Модриќ и компанија.

 

 

Се вчитува...