Каква драма во Франкфурт: Подарен пенал на Португалците…, Роналдо го промаши (ВИДЕО)

Вистинска драма во Франкфурт во првите 15 минути од продолженијата на осминафиналната пресметка меѓу Португалија и Словенија на ЕВРО 2024.

Во 103. минута крајно сомнителен пенал досуден за Португалците.

Диого Жота се чини сам се втурна во дефанзивецот на Словенците, главниот судија досуди удар од белата точка, ВАР воопшто не реагираше.

Но, се чини правдата на крај победи. Кристијано Роналдо не успеа да го реализира пеналот, а Облак извонредно одбрани…

Се вчитува...