Какво лудило во Дортмунд: Италија прави целосен пресврт против Албанија (ВИДЕО)

Актуелниот европски шампион Италија и Албанија ни носат неверојатен почеток на нивниот меѓусебен натпревар во 1. коло од групата Б на Европското првенство во Германија.

Откако шокатно водство за Албанците донесе Бајрами во 23. секунда со најбрзиот гол во историјата на континенталните собири 1-0, израмнување на 1-1 донесе ѕвездата на Интер, Бастони во 11. минута.

Уште еден фудбалер на Интер, Барела во 15. минута донесе водство за аѕурите од 2-1.

Се вчитува...