Киеза носи водство за Италија (ВИДЕО)

Италија води со 1-0 против Австрија со голот на Федерико Киеза во 95. минута во осминафиналето од Европското првенство. Киеза во 84. минута влезе на местото на Доменико Берарди, а само десет минути подоцна успеа да донесе водство кое на крајот може да значи и пласман меѓу осумте најдобри на континенталниот собир.

 

Се вчитува...