Килијан Мбапе го „стресе“ Манчестер сити (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен поведува со 0-1 на гостувањето кај Манчестер сити во дерби натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампиони. Стрелец за голот на „светците“ е Килијан Мбапе кој биеше прецизно под нозете на Едерсон, по асистенција на Лионел Меси.

Доколку стигне до триумф францускиот тим ќе биде во пол-позиција за освојување на првото место во А групата бидејќи во последното коло ќе му биде доволно реми со Клуб Бриж.

Се вчитува...