Клоп за новиот договор со Ливерпул се почести со убавец од 175 илјади евра (ВИДЕО)

Јирген Клоп важи за еден од најскромните тренери во светот на фудбалот. Лидерот на Ливерпул долго време на тренинзите на својот тим доаѓаше со Опел вреден 30 илјади евра, но по потпишувањето на новиот договор со „црвените“ се појавил со Бентли ГТ Континентал.

Истиот е вреден 175 илјади евра и развива од 0 до 100 км/ч за 3.5 секунди, додека максималната брзина е 335 км/ч.

Се вчитува...