Кои се сега „примитивци“: Шпанците ја исвиркаа англиската химна (видео)

Шпанските фанови се посрамотија со своето однесување непосредно пред почетокот на мечот од Лигата на Нации против Англија, откако голем број навивачи ја исвиркаа химната на гостинската селекција.

Кога ова се случува на спортски настани ширум Балканот редовно следат бурни реакции и критики од „западните цивилизации“, па останува да се види што ќе се случува сега, кога ваков настан гледаме на нивно тло.

 

📻 Lo acabas de escuchar en @Marcador

Се вчитува...