Комедија во Будимпешта: Oбезбедувањето не ја препозна најголемата ѕвезда на ЕП (ВИДЕО)

Унгарското обезбедување стана хит преку ноќ, поради реакцијата кога Кристијано Роналдо пристигна на дуелот против домашната репрезентација.

Капитенот на Португалија беше проверен од лицето за обезбедување, што наиде на хумористични реакции на социјалните мрежи.

Португалците победија со убедливи 3-0, благодарение на двата гола токму на Роналдо, кој ја замолкна „Пушкаш Арена“ во Будимпешта.

Се вчитува...