Конечно, супер фудбал на ЕВРО 2024: Шпанија за четири минути до пресврт (ВИДЕО)

Конечно, гледаме праксен фудбал на Европското првенство, и за 21 минута два гола. Откако Коло Муани во 9. минута донесе предност за Франција, Шпанците брзо вратија. И тоа со два гола и со пресврт.

А, ништо не навестуваше дека Шпанците ќе може да постигнат гол, со голед дека беа далеку од мрежата на Мињон.

Меѓутоа индивидуално шоу на Јамал, одличен потег, и прекрасен удар од 25. метри, топката удри во стативата и во мрежата на голманот на Франција. Прекрасно ремек-дело. Но, само две минути подоцна Олмо шутираше, а топката удри во Кунде и заврши во мрежата.  Шпанија целосно ја искористи збунетоста на Французите, и сега тие се во предност.

Се вчитува...