Коронавирус во Специја – Целиот тим мора да оди во изолација

Коронавирусот го нападна италијанскиот калчолигаш Специја. Од клубот ја информираа јавноста дека шест фудбалери и еден член на на стручниот штаб се заразени со Ковид-19. Од клубот ги прекинаа сите фудбалски активности.

„Специја објавува дека последните тестирања покажаа дека шест фудбалери и еден член на стручниот штаб се позитивни на коронавирус. Поради тоа клубот поради внимателност ги прекина сите активности и цела екипа замина во изолација“, стои во соопштението од Специја. 

 

Се вчитува...