Косово ја реши Грузија среде Батуми (ВИДЕО)

Косово славеше против Грузија со 0-1 во Батуми во натпреварот од квалификациите за СП 2022 во Групата Б.

Фудбалерите на Косово до трите бода дојдоа со погодокот на Муриќи уште во 18. минута од средбата.

 

Ова е прва победа за Косово во квалификациската група по претходните два порази од Шпанија и од Шведска.

Се вчитува...