Крадец пробува да му го украде автомобилот на ММА борец – не поминува добро (ВИДЕО)

Американскиот ММА борец, Џордан Вилијамс на својот Инстаграм профил објави симка од бензинска станица на која крадец се обидува да му го украде автомобилот.

На снимката се гледа како Вилијамс влегува во станицата, а за тоа време крадецот влегува во автомобилот и тргнува во рикверц. Вилијамс реагира во вистинско време па не само што ја спречи кражбата, туку и успеа да го „повреди“ крадецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jordan Williams (@bomayemma)

Се вчитува...