Кристијано Роналдо стигна на „Олд трафорд“ (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо стигна со клупскиот автобус на „Олд трафорд“ пред денешниот натпревар против Њукасл во Премиерлигата. Ова за Португалецот ќе биде враќање по 12 години на стадионот каде се вивна кон ѕвездите.

Се уште не е познато дали Роналдо ќе биде дел од стартниот состав на тимот или ќе остане на клупата за резерви.

 

 

Се вчитува...