„Крвнички“ старт на Фројлер – Швајцарија остана со играч помалку (ВИДЕО)

Швајцарија остана со играч помалку во четвртфиналниот натпревар против Шпанија откако Ремо Фројлер заработи директен црвен картон по стартот над Џерард Морено во 76. минута од мечот.

Како потсетување, Шпанија поведе со автоголот на Закариа во првото полувреме, но во 68. минута од мечот, Шаќири го изедначи резултатот на 1-1.

Се вчитува...