Лапи ја совлада Академија Пандев во Анталија (ФОТО)

Фудбалерите на Академија Пандев претрпеа пораз од 2-0 против Лапи на подготовките во Анталија. Победничките голови косовскиот тим ги постигна во второто полувреме во временска рамка од десет минути.

Албан Шилова стрелаше во 74. минута, додека конечниот резултат го постави Дрилон Фазлиу во 84. минута.

Се вчитува...