„Легенда, икона, шампион, инспирација – Почивај во мир Дон Диего“

Светот го потресе информацијата за смртта на веројатно најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Реноминираниот „Goal“ веројатно ја има и најемотивната порака до популарниот Дон Диего.

„Легенда, икона, шампион, инспирација. Фудбалското срце е скршено. Почивај во мир Диего“. 

 

 

Се вчитува...