Легендарниот Санта Круз нема намера да се откаже од фудбалот

Легендарниот парагвајски фудбалер, Роке Санта Круз и во 38 година од животот нема намера да ја заврши професионалната кариера.

Поранешниот фудбалер на Берн Минхен ја продолжи соработката со Клуб Олимпија од Асунсион. Откако на клубот му ја донесе 44 титула во парагвајскиот шампионат тој стави потпис на договор до декември 2020 година.

Се вчитува...