Левандовски двапати во еден напад ја погоди пречката (ВИДЕО)

Полска губи со 1-0 од Шведска во натпревар од 3. коло од групата Е на Европското првенство. Доколку Полјаците не победата ќе мора да се збогуваат со континенталниот шампионат. За волја на вистината на овој меч досега и среќата не е на страната на полската репрезентација.

Најдобриот фудбалер на тимот, Роберт Левандовски успеа двапати во една иста акција да ја погоди пречката од непосредна близина.

Промашувањето на Роберт Левандовски можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...