ЛИГА ЕВРОПА: Јунајтед и трет меч со трето реми, Лацио и Тотенхем максимално на врвот!

Манчестер јунајтед го запиша и третото реми во 3. коло од Лигата на Европа, одигрувајќи без победник (1-1) сега и на гостувањето против Фенербахче во Истанбул.

„Црвените ѓаволи“ поведоа на мечот со голот на Ериксен уште во 15. минута, но Ен Несири израмни за домашните во 49. минута за конечни 1-1.

Лацио и Тотенхем и Андерлехт со максимален ефект го запоседнаа врвот по три одиграни натпревари.

Лацио триумфираше со 0-2 на гостувањето против Твенте со головите на Педро во 35. минута и на Исаксен во 87. минута.

Тотенхем го победи Аз Алкмар со погодокот на Ричарлисон од пенал во 62. минута, а Андерлехт беше поуспешен од Лудогорец, триумфирајќи со 2-0 со головите на Едози во 67. минута и Дрејер во 95. минута.