Лига на нации: БиХ славеше на гостувањето против Северна Ирска

Босна и Херцеговина славеше со 1-2 на гостувањето против Северна Ирска во Белфаст во натпреварот од Б Лигата на нации.

Босанците лесно стигнаа до триумфот обезбедувајќи предност со головите на Дулјевиќ во 36. минута и Шариќ во 64. минута од средбата…

Домашните единствено успеаја да го ублажат поразот преку Григ во 93. минута од натпреварот.

Се вчитува...