Линекер фати сеир за капутот на Мурињо

Лестер и Рома се борат за место во финалето од Конференциската лига на „Кинг Пауер“ стадионот, а покрај одличната игра во центарот на вниманието се најде и Жозе Мурињо. Имено, легендата на англискиот фубал Гери Линекер имаше интересна замерка за капутот кој го носи португалскиот стратег.

Британецот на социјалниот медиум „Твитер“ објави фотографија од стратегот на Рома, а во описот се нашали дека облечен како лисица користи стратегија против „лисиците“ кои засега не му оди во прилог.

Се вчитува...