Лоши вести од Бразил – Легендарниот Пеле повторно во болница

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле повторно е во болница каде е подложен на третман на тумор на белите црева. Тој се наоѓа во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло каде му се укажува третманот.

Пеле веќе неколку пати завршува на интензивна нега во една од најдобрите болници во државата, а за голема среќа секој пат се завршуваше среќно за него.

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња неодамна наполни 81 година.

 

 

Се вчитува...