Луди сцени пред полуфиналето, Дортмунд е обоен во портокалово (видео)

Холандските навивачи цело првенство заслужуваат „десетка“ за атмосферата што ја приредуваат не само на натпреварите, туку и во градовите пред одигрувањето на средбите на својата селекција.

Трендот продолжи и денеска во Дортмунд, па така центарот на овој германски град е обоен во портоколово, каде десетици илјади холандски фанови создаваат атмосфера за паметење.

Се е подготвено за шоу и на трибините, а каква ли ќе биде само атмосферата меѓу овие навивачи ако избраниците на Роналд Куман успеат да слават вечерва против Англија и да се пласираат во големото финале…

Се вчитува...